ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » June » 14 » ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!
11:03 AM
ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!

Με πέναλτι του Ναζλίδη στο 91`, ο Πλατανιάς επικράτησε 3-2 της Παναχαϊκής, στην Αγυιά, και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας των πλέι οφ, αφού λίγο νωρίτερα η Καλλιθέα έμεινε στο "μηδέν" με την Καλλονή.

Κορυφή ο Πλατανιάς

Η Παναχαϊκή προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με τον Ντίνα, αλλά ο Πλατανιάς ανέτρεψε τα δεδομένα με τους Μαραγκουδάκη (στο 26') και Ναζλίδη (στο 44'). Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και μάλιστα ισοφάρισαν γρήγορα με τον Βλασσόπουλο, στη συνέχεια όμως, τα πολλά αμυντικά λάθη λίγο έλειψε να τους φέρουν σε δύσκολη θέση.

Εν τέλει, με τη συμπλήρωση του 90λέπτου ο Μαρτσάκης κέρδισε πέναλτι από τον Κοιλιάρα και ο Ναζλίδης ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2. Ο αγώνας, πάντως, σημαδεύτηκε από τα τραγικά διαιτητικά λάθη, τη διακοπή στο 28ο λεπτό λόγω πτώσης αντικειμένων και την ένταση μετά το τέλος του πρώτου μέρους σε αγωνιστικό χώρο και φυσούνα.

Πηγή: contra.gr

Category: football | Views: 711 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 4.5/2