ΟΠΑΔΙΚΗ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕ 3D
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 ΔΙΕΚΟΠΗ ΟΡΙΣΤΙΚΑ

Το 3D μας μάρανε...

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Από σοβαρά επεισόδια σημαδεύτηκε το ντέρμπι των αιωνίων. Με τον Ολυμπιακό να προηγείται 1-0 (51΄ Αμπντούν), το παιχνίδι διακόπηκε οριστικά στο 83΄ λόγω επεισοδίων που προκάλεσαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού, οι οποίοι το είχαν διακόψει για 45΄ και στο ημίχρονο!

Μετά από ένα κακό 1ο ημίχρονο, στο οποίο Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός έμειναν στο 0-0 με θέαμα κατώτερο του αναμενομένου, το 2ο μέρος άρχισε με μεγάλη καθυστέρηση, καθώς ο διαιτητής Τάσος Κάκος και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων παρέμειναν για περίπου 45 λεπτά στα αποδυτήρια εξαιτίας νέου ...κύκλου επεισοδίων μεταξύ των οπαδών του Παναθηναϊκού και των δυνάμεων των ΜΑΤ. Όταν η Αστυνομία εγγυήθηκε την ομαλή διεξαγωγή του 2ου μέρους, ο Κάκος πήρε την απόφαση να επαναρχίσει το παιχνίδι.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 51΄ με γκολάρα του Αμπντούν, ο Παναθηναϊκός δεν αντέδρασε και στο 83΄, λόγω ρίψης αντικειμένων από τις εξέδρες, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αποχώρησαν και πάλι στα αποδυτήρια, αυτή τη φορά οριστικά...

ΦΩΤΟ NEWSPORTS.

Οι "πράσινοι" κινδυνεύουν με αφαίρεση βαθμών από το τρέχον και το επόμενο πρωτάθλημα, ενώ το ντέρμπι θα κατοχυρωθεί υπέρ του Ολυμπιακού με σκορ 3-0.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με το άρθρο 21 του ΚΑΠ, η οριστική διακοπή εις βάρος του Παναθηναϊκού θα φέρει αφαίρεση 3 βαθμών εφέτος και 2 την επόμενη χρονιά.

Επίσης, ο Παναθηναϊκός θα μηδενιστεί και το ντέρμπι θα κατοχυρωθεί υπέρ του Ολυμπιακού με σκορ 3-0.

Σε έναν ακόμα αγώνα πρωταγωνιστές ήταν τα επεισόδια.

Category: football | Views: 569 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 5.0/1