ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » April » 10 » ΝΙΚΗ ΑΝΑΣΑ ΓΙΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ- ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΞΑΝΘΗ
5:42 PM
ΝΙΚΗ ΑΝΑΣΑ ΓΙΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ- ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΞΑΝΘΗ

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε βαρύ τερέν λόγω της συνεχής βροχόπτωσης, ο Λεβαδειακός έκανε σπουδαίο βήμα παραμονής επικρατώντας με 2-0 της Ξάνθης. Μοιραίος για τους Ακρίτες ο Μαρκόβσκι που έχασε πέναλτι.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ- ΞΑΝΘΗ 2-0

Ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Λεβαδειακό να επικρατήσει με 2-0 της Ξάνθης στο παιχνίδι που είχε αναβληθεί την Κυριακή λόγω του αέρα.  Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν από το βαρύ τερέν- στο οποίο είχαν δημιουργηθεί και αρκετές λίμνες λόγω της συνεχής βροχόπτωσης- και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Ναπολεόνι και Πόποβιτς. Στην επανάληψη η Ξάνθη πίεσε για να πετύχει ένα γκολ, κέρδισε το πρώτο της πέναλτι στο πρωτάθλημα και την αποβολή του Μεντί (76'), ωστόσο ο Μαρκόβσκι έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ από την άσπρη βούλα.

Με αυτή τη νίκη ο Λεβαδειακός ανέβηκε 10ος με 33 βαθμούς και έκανε το πιο σημαντικό βήμα για την παραμονή του (σ.σ. θέλει μαθηματικά άλλους δύο βαθμούς), αφήνοντας παράλληλα 11η την Ξάνθη (32β.) η οποία πλέον μπήκε για τα καλά σε περιπέτειες.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Τομάς, Λισγάρας, Μεντί, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Σουμπίνιο, Πόποβιτς, Φαβάλι, Ναπολεόνι

Ξάνθη (Ουζουνίδης): Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Κομεσίδης, Στάσιακ, Εντιμάρ, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Σουάνης, Πόι, Μαρσελίνιο, Καζάκης

Category: football | Views: 490 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 4.0/3