ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » May » 13 » ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!
9:24 PM
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!
Ο Παναθηναϊκός νίκησε 2-0 τον ΠΑΟΚ, χάρη σε γκολ των Τοτσέ και Κλέιτον στο 2ο ημίχρονο, και επανήλθε με την πρώτη του νίκη στην κορυφή των πλέι οφ, αφήνοντας ένα βαθμό πίσω το "δικέφαλο".

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ- ΠΑΟΚ 2-0

Μονόδρομος ήταν η νίκη για το «τριφύλλι» στο σημερινό (13/05) παιχνίδι του απέναντι στον «δικέφαλο του Βορρά» και τελικά τα κατάφερε, έστω και αν χρειάστηκε να σπαταλήσει τα καθιερωμένα 45 πρώτα λεπτά. Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς και πλέον φιγουράρουν εκ νέου στην κορυφή της βαθμολογίας των play offs, δυο «στροφές» πριν το τέλος, έχοντας την τύχη τα χέρια του.
Το γκολ του Τοτσέ λύτρωσε την ομάδα του Φερέιρα κι εκείνο του Κλέιτον επιβεβαίωσε την επιστροφή της στην κορυφή και σε ρόλο φαβορί για το Champions League.
Κακός σε σχέση με τα προηγούμενα ματς ο «δικέφαλος του Βορρά», δικαιούται ωστόσο να φωνάζει για πέναλτι του Καντέ στον Φωτάκη, με το σκορ στο 1-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φερέιρα): Καρνέζης, Βύντρα, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Σιμάο, Καραγκούνης (68' Κατσουράνης), Ζέκα, Κουίνσι (75' Κλέιτον), Χριστοδουλόπουλος, Τοτσέ (85' Βιτόλο)

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Χαλκιάς, Έτο (46' Αποστολόπουλος), Τσιρίλο, Μαλεζάς, Σταφυλίδης, Γκαρσία, Λάζαρ (68' Ίβιτς), Φωτάκης, Σαλπιγγίδης, Γεωργιάδης (68' Νιμανί), Αθανασιάδης