ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » April » 24 » ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 1-0
9:13 PM
ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 1-0
Ο Ολυμπιακός επέβαλε το παιχνίδι του στο δεύτερο ημίχρονο, επιβλήθηκε του μαχητικού Πανιωνίου στο ΣΕΦ με 83-67 και έκανε το 1-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 83-67

Χωρίς να παρουσιάσει το καλό του αγωνιστικό πρόσωπο ο Ολυμπιακός πήρε αυτό που ήθελε καταφέρνοντας να επικρατήσει του μαχητικού Πανιωνίου με 83-67 για τον πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης των πλέι-οφ.

Οι παίκτες του Ντούσαν Ίβκοβιτς παρουσιάστηκαν νωθροί στο πρώτο ημίχρονο απέναντι σε έναν αποφασισμένο και μαχητικό Πανιώνιο ο οποίος μάλιστα είχε τον έλεγχο του ματς για περίπου 25 λεπτά. Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, έχοντας τους Σπανούλη, Ντόρσεϊ αλλά και τον Γιώργο Πρίντεζη, σε καλή μέρα.

Το επόμενο παιχνίδι των δύο ομάδων θα γίνει την Πέμπτη (26/04) στις 17:00 στο ΣΕΦ.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 42-38, 67-54, 83-67.

Ολυμπιακός (Ίβκοβιτς): Χάινς 8, Λο 5, Άντιτς 9(1), Σπανούλης 13, Ντόρσεϊ 13, Κέσελ 9(1), Γκετσεβίτσιους 10(2), Γλυνιαδάκης, Πρίντεζης 12, Παπανικολάου, Μάντζαρης 2, Σλούκας 2.

Πανιώνιος (Μπαρτζώκας): Ξανθόπουλος 8(1), Κις 14(2), Αθανασούλας 2, Ντίμπλερ 17(2), Καββαδάς 6, Ιωάννου 5(1), Σαρικόπουλος 2, Νάτζφεϊ 7(1), Παραγιός, Μπάρλος 6.

Category: basket | Views: 560 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 5.0/2