ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  78-77  ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
LIVE: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 68-63
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ   78-77
Ο Ολυμπιακός μέχρι το 35' ισοπέδωσε τον Παναθηναϊκό, στο τελευταίο πεντάλεπτο έπαιξε με τη φωτιά, αλλά πήρε σπουδαία νίκη με 78-77 στο κατάμεστο ΣΕΦ.

Οι υπόλοιποι ήταν εκείνοι που έπρεπε να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους και να αποδείξουν ότι μπορούν να αντεπεξέλθουν στα μεγάλα ματς!

Ακόμη και αν (ξανα) έδειξαν τάσεις… αυτοκτονίας, στο τέλος μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη με 78-77 και να κατακτήσουν την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Basket League ΟΠΑΠ.

Αυτό σημαίνει ότι θα έχουν και το πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι οφ, κάτι που κατάφεραν να κερδίσουν και την περσινή σεζόν.

ο Ολυμπιακό να πάρει εκ νέου διαφορά στο σκορ +19(61-42 στο 32') και να νιώθει πιο… ασφαλής ενόψει του τελευταίου οκταλέπτου.

Άλλα έκει στην τελευταία φάση του αγώνα ο Μάικ Μπατίστ θέλησε να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά το σουτ που επιχείρησε πατούσε τη γραμμή του τριπόντου και αντί να ισοφαρίσει, μείωσε σε 78-77 με τη λήξη του αγώνα!