ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » April » 11 » ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ Η ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΠΡΩΤΗ
9:31 PM
ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ Η ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΠΡΩΤΗ

H Λάρισα έδειξε το καλό της πρόσωπο αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό απέναντι στην Βέροια, η οποία με το 2-2 στο «AEL FC Arena» ξέφυγε με δύο βαθμούς από τον Πανθρακικό.

"Tσίμπησε" το βαθμό η Βέροια

ΑΕΛ- ΒΕΡΟΙΑ 2-2

Η ΑΕΛ υποδέχθηκε την Βέροια στην Λάρισα στο εξ' αναβολής παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Football League. Οι γηπεδούχοι θύμισαν επιτέλους... ομάδα, ήταν ανώτεροι όμως η «βασίλισσα του βορρά» έφυγε με την ισοπαλία 2-2 και βρίσκεται στην κορυφή στο +2 από τον Πανθρακικό.Ο Χατζής έφτασε στο γκολ στο 13', όταν ο ίδιος παίκτης έκανε το σουτ, ο Καντιμοίρης απέκρουσε και ο Κανούνος άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια η Βέροια έφτάσε στην ισοφάριση στο 42', όταν ο Μπαργκάν έβγαλε την σέντρα και ο Κάντι με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τον Σωτηρίου να βγάζει εντυπωσιακά το σουτ του Ολαϊτάν, πριν ο Κάντι με σουτ δώσει το προβάδισμα στους πρωτοπόρους με σουτ στο 53'! Δύο κεφαλιές του Καούνου και του Μούτσα δεν βρήκαν στόχο για τους Θεσσαλούς, που κέρδισαν πέναλτι στο 64' σε χέρι του Ντιέ. Σε εκείνο το σημείο ένα αντικείμενο χτύπησε τον τεχνικό της Βέροιας, Δημήτρη Καλαϊτζίδη, και το παιχνίδι διεκόπη για λίγα λεπτά, με τον Ζεκίνια να φέρνει και πάλι το παιχνίδι στα ίσα από την άσπρη βούλα στο 68' για το 2-2. Την τελευταία ευκαιρία στο παιχνίδι έχασε ο Χασομέρης στις καθυστερήσεις με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος.

Οι συνθέσεις:
Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σωτηρίου, Καρανίκας, Κατσιαρός (49' Φωτιάς), Κολοβέτσιος, Ψωμάς, Χατζής, Νεμπεγλέρας, Πίνα (57' Χασομέρης), Μπλέντι, Ζεκίνια (83' Λαζιμάν), Καούνος.
Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καντιμοίρης, Καλί, Σαμαράς, Μπάρμπας, Μπαργκάν (81' Βεργώνης), Λανγκλέ (84' Λαναρής), Ντιέ, Ολαϊτάν, Κάντι, Καλογέρης, Αμαραντίδης.