ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » April » 26 » ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΙΔΡΩΣΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0
7:58 PM
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΙΔΡΩΣΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0

Μία νίκη απέχει πλέον ο Ολυμπιακός από τον τελικό του πρωταθλήματος μετά το άνετο 90-65 επί του Πανιωνίου στο ΣΕΦ, κάνοντας το 2-0 στη σειρά.

Ολυμπιακός - Πανιώνιος 90-65

Από την πρώτη κιόλας περίοδο «καθάρισε» ο Ολυμπιακός το δεύτερο ματς για τα ημιτελικά της Α1 κόντρα στον Πανιώνιο. Με τους «ερυθρόλευκους» να τρέχουν σερί 19-0 και τους Νεοσμυρνιώτες να βάζουν το πρώτο του καλάθι μετά από σχεδόν εφτά λεπτά παιχνιδιού, το 2-0 στη σειρά ήταν ήδη... κατοχυρωμένο στην ομάδα του Ίβκοβιτς.

Οι φιλοξενούμενοι... θύμισαν ξανά ομάδα η οποία έχει φτάσει μέχρι τα ημιτελικούς και κατάφερε τουλάχιστον να επικρατήσει στο επιμέρους σκορ. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 49-30 υπέρ του Ολυμπιακού, με τον Βασίλη Σπανούλη να είναι εκείνος που ξεχώριζε στο παρκέ του ΣΕΦ και τελείωσε το ματς με 21 πόντους.

Η διαφορά μεγάλωσε στην τρίτη περίοδο, φτάνοντας στο +25 (73-48) για τον Ολυμπιακό, κάνοντας άλλη μία... προπόνηση. Το 2-0 λοιπόν έγινε με τους Πειραιώτες να επικρατούν 90-65 με το επόμενο και ίσως τελευταίο ραντεβού για φέτος των δύο ομάδων να είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο στις 19:00 στη Νέα Σμύρνη.

Τα δεκάλεπτα: 27-6, 49-30, 73-48, 90-65

Ολυμπιακός (Ίβκοβιτς): Χάινς 9, Λο 3, Άντιτς 8, Σπανούλης 21(3), Βασιλόπουλος 4(1), Ντόρσεϊ 4, Κέσελ 8(2), Γκετσεβίτσιους 10(2), Γλυνιαδάκης 7, Πρίντεζης 7, Μάντζαρης 3, Σλούκας 6.

Πανιώνιος (Μπαρτζώκας): Ξανθόπουλος 3(1), Κις 13(1), Αθανασούλας 4, Ντίμπλερ 10(2), Καββαδάς 1, Ιωάννου 7, Σαρικόπουλος 8, Νάτζφεϊ 13(1), Παραγυιός 3(1), Μπάρλος 3.

Category: basket | Views: 501 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 4.0/1