ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » April » 21 » ΒΛΕΠΕΙ PLAY- OFF Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
11:09 PM
ΒΛΕΠΕΙ PLAY- OFF Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Ο Παναθηναϊκός πήρε μία τεράστια νίκη με 9-7 επί του Πανιωνίου στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και πλησίασε τους "κυανέρυθρους" στον ένα βαθμό.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9-7

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 9-7 στο ΟΑΚΑ του Πανιωνίου, σε αγώνα για τη 19η ημέρα της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της τέταρτης θέσης και την πρόκριση στα πλέι-οφ.
Οι «πράσινοι» πλησίασαν σε απόσταση ενός βαθμού τον αποψινό αντίπαλό τους και ελπίζουν να εκμεταλλευθούν το δύσκολο πρόγραμμα που έχει τις τελευταίες αγωνιστικές (παίζει με Βουλιαγμένη και Ολυμπιακό), ώστε να τον ξεπεράσουν και να κατακτήσουν την τέταρτη θέση.
Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν 5-3 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι «γύρισαν» το παιχνίδι, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακά τους, Γιώργο Ρέππα.
με δύο συνεχόμενα γκολ του Στελλάτου στον παίκτη παραπάνω ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 7-5 και κράτησε ως το τέλος τη νίκη του, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχασαν στην τελευταία περίοδο αρκετές επιθέσεις με παίκτη παραπάνω, αλλά και πέναλτι (δοκάρι ο Παπαδόγκωνας).

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-3, 4-1, 1-1

Τα γκολ:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κουντουδιός): Στελλάτος 2, Αφρουδάκης Γ. 2, Αληχανίδης 2, Κοκκινάκης 1, Αφρουδάκης Ζ. 1, Τσόκας 1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σελετόπουλος): Κουτσιαλής 4, Παπαδόγκωνας 2, Κάλιτς 1