freewebsubmission
Submit Your Site To The Web's Top 50 Search Engines for Free!

ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » March » 24

Με το γκολ του Κλέιτον στο 18` του ματς με τον ΟΦΗ, ο Παναθηναϊκός ξαναβρήκε δίχτυα στο πρωτάθλημα μετά από 320 λεπτά! Τελευταίο γκολ των πρασίνων ήταν στο 59`του αγώνα με τον Εργοτέλη από τον Μαυρία στην 22η αγωνιστική! Ο Παναθηναϊκός δεν είχε σκοράρει με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό.

ΟΦΗ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 0-1

Αφού έχασε το πρωτάθλημα, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις και στις νίκες, επικρατώντας με 1-0 του ΟΦΗ στο "Γεντί Κουλέ". Καλό ποδόσφαιρο για 60 λεπτά οι πράσινοι, "πέταξαν" ένα ημίχρονο οι Κρητικοί. Δυστυχώς τη δεδομένη χρονική στιγμή η νίκη δεν έχει ουσία για τον Παναθηναϊκό, αφού έχει τεθεί εκτός της διεκδίκησης του πρωταθλήματος και μοναδικός ορατός στόχος είναι η συμμετοχή στα πλέι οφ με τη μεγαλύτερη δυνατή διαφορά από τους ανταγωνιστές του.

Κυκλοφόρησαν οι φωτογραφίες με το κουνέλι που έριξαν οι φίλαθλοι του ΟΦΗ στον αγωνιστικό χώρο στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό!!!

Το έπνιξες το κουνέλι! (ΦΩΤΟ)

Οι συνθέσεις του αγώνα:
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Σαχσανίδης, Βερόν, Γαλανόπουλος (55' Λόπεζ), Ταυλαρίδης, Μάντζιος, Βάντο, Κάλαϊτζιτς (89' Καμπάνταης), Γεωργίου, Παπουλής, Μπούρμπος, Σίσιτς (68' Λόπεθ).

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλντο Φερέιρα): Καρνέζης, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βιτόλο, Νίνης (64' Λαγός), Χριστοδουλόπουλος, Κουίνσι, Ζέκα, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Κλέιτον (73' Καραγκούνης),(97' Μαυρίας)

Category: football | Views: 567 | Added by: GeraniosNikos | Date: 2012-03-24 | Comments (0)

Ο ΚΑΟΔ συνδύασε ουσία και θέαμα, στο 96-58 επί του Αμαρουσίου, και θα παλέψει για το διπλό στο Ρέθυμνο την τελευταία αγωνιστική, το οποίο και (πιθανότατα) θα τον επιβραβεύσει για την εφετινή πορεία του με το εισιτήριο για τα play off.

ΚΑΟΔ- ΜΑΡΟΥΣΙ 96-58

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 48-33, 75-41, 96-58

ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Χαραλαμπίδης 9(1), Αθηναίου 9(1), Ιωακειμίδης 4, Μισέλ 6, Χούμας 4, Κιτσούλης 6, Τσέρανιτς 13, Ζάρας 6(2), Μπάβτσιτς 17(!), Κακαρούδης 13(1), Μπένας 6, Ράκιτς 3(1).

Μαρούσι (Λινάρδος): Σακελλαρίου 15(1), Δεμερτζής 6, Νικολαϊδης 17(3), Ακεψιμαϊδης 9, Κανονίδης 6, Γιάννης 3, Καλογιαννίδης 2, Καρτεριολιώτης.

Ο Κολοσσός Ρόδου νίκησε με 83-53 το Περιστέρι και πλέον, για να τερματίσει τρίτος, θα πρέπει ή να κερδίσει στο ΟΑΚΑ τον Παναθηναϊκό την τελευταία αγωνιστική ή να τον ευνοήσουν τα αποτελέσματα του Πανιωνίου.

Νίκησε και περιμένει

ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ- ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 83-53

Ο Κολοσσός Ρόδου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στο Περιστέρι και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα (83-53) στο Βενετόκλειο στο τελευταίο εντός έδρας ματς της ομάδας στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 39-31, 55-36, 83-53.

Κολοσσός Ρόδου (Φραγκιάς): Λιακόπουλος 10(2), Χάτεν 2, Καλαϊτζής 13(3), Πάνος 10, Γεωργαλής 2, Ασημακόπουλος 8, Μπόικιν 4, Χαρίσης 7, Τσάμης 7(1), Χόπσον 20(1), Αυγενικός.

Περιστέρι (Πεδουλάκης): Παπαντωνίου 9(2), Καυκής 5, Ψαρόπουλος 3, Γιαννόπουλος 16(1), Μανωλόπουλος 6, Γιόμποβιτς, Έντουαρντς 11, Πέτρουλας, Μίτσοβιτς 1, Πρέκας, Τσιλούλης, Παπαγιάννης 12.

... Read more »

Category: basket | Views: 447 | Added by: GeraniosNikos | Date: 2012-03-24 | Comments (0)

ΑΡΗΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-2

Τα καλύτερα γενέθλια έκανε ο Άρης! Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 4-2 του Πανιωνίου, κρατώντας ζωντανό το ευρωπαϊκό όνειρο. Εκπληκτική εναλλαγή του σκορ που από 1-0 με τον Φατί στο 33' και ισοφάριση στο 38' από τον Κούτσι για τον Πανιώνιο, έγινε 1-2 και πάλι με τον Κούτσι στο 63' και βάζει μπροστά τους κυανέρυθρους! Αλλά ο Άρης δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα! Τελικό σκορ 4-2, με τους "κίτρινους” να γυρνάνε το ματς μέσα σε 6 λεπτά με γκολ των Ουμπίδες στο 72', Τριανταφυλλάκο στο 76' και Νέτο στο 78' παίρνοντας έτσι την μεγάλη νίκη!

Ματσ-Άρης για Ευρώπη!

Πολύ καλός ο ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες. Ο Άρης μπήκε πιο δυνατά να σημειώσει ένα γρήγορο γκολ τελικά τα κατάφερε στο 33', αλλά από εκείνο το σημείο και μετά και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Πανιώνιος ήταν πιο επικίνδυνος και έφτασε στην ισοφάριση.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμη πιο συναρπαστικό με πολλές φάσεις, με τον Πανιώνιο να παίρνει το προβάδισμα με 1-2, αλλά ο Άρης να απαντά με τρία ακόμη τέρματα και να φτάνει στην πολύ μεγάλη νίκη που του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει στην είσοδό του στα πλέι οφ.

Ειδική άδεια για να φορέσει επετειακή φανέλα πήρε από τη Superleague ο Άρης για τον αγώνα κόντρα στον Πανιώνιο! Και αυτό γιατί εκτός από το γεγονός ότι οι "κίτρινοι” γιορτάζουν τα 98 γενέθλια τους στις 25 Μαρτίου (ιδρυθείς ο Άρης το 1914), υπάρχει και η 100η επέτειος της απελευθέρωσης της Θεσσαλονίκης.

Άρης (Μασάδο): Βελλίδης, Τσουκάνης, Σανκαρέ, Ντίκο, Καζναφέρης, Φατί, Κανούλας (46' Παπαζαχαρίας), Νέτο, Ακόστα (24' λ.τρ. Γιαννιώτας), Ουμπίδες, Καπετάνος (64' Τριανταφυλλάκος).

Πανιώνιος (Μάντζιος): Μιχαηλίδης, Κούρντι, Όμο, Σιόβας, Αντούνιες (71' Γουνδουλάκης), Πιέρ, Ρόβας, Μενδρινός, Ρόκας, Ντιμπαλά, Κούτσι (80' Οκόγιε),

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΞΑΝΘΗ 1-0

Ο Κώστας Μήτρογλου "πυροβόλησε" με εκπληκτικό τρόπο στο 82' για 7ο σερί ματς, έφτασε τον Λέτο στην πρώτη θέση (15 γκολ) και διατήρησε τρίτο τον Ατρόμητο που επικράτησε με 1-0 της Ξάνθης στο Περιστέρι. Για 8ο σερί ματς αήττητοι οι "κυανόλευκοι", 8η σερί ήττα για τους Ακρίτες που έπαιζαν από το 53' με 10 λόγω αποβολής του Κομεσίδη.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Οικονόμου, Τόμας, Πίτου Γκαρσία, Μπάλλας (Μπρίτο 59'), Φυτανίδης, Επστάιν (Αναστασάκος 65'), Καραγκούνης (Σφακιανάκης 72'), Δημούτσος, Μήτρογλου.

Skoda Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Κομεσίδης, Βάλλας, Στάσιακ, Φλίσκας, Βλαχοδήμος (Μαρκόβσκι 64'), Βασιλακάκης, Σουάνης (Εντιμάρ 54'), Πόι (85' Καζάκης), Μαρσελίνιο.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις των δεύτερων αγώνων των πλέι-οφ, σύμφωνα με την διοργανώτρια αρχή:

Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού επιλέχτηκε από την διοργανώτρια αρχή ως ο MVP των πρώτων αγώνων των πλέι-οφ της Ευρωλίγκας.

Όπως και στην Αυστραλία, έτσι και στο 2ο Grand Prix της χρονιάς στη Μαλαισία, ο Λιουις Χάμιλτον θα ξεκινήσει αύριο από την πρώτη γραμμή της εκκίνησης. Ο Βρετανός πιλότος έφερε τον ταχύτερο χρόνο στα επίσημα δοκιμαστικά (1:36.219) και θα έχει δίπλα του τον συμπατριώτη του Τζένσον Μπάτον (1:36.368).

10. Σέρχιο Πέρες (Μεξικό/Ζάουμερ-Φεράρι) 1:37.698
Category: cars | Views: 639 | Added by: GeraniosNikos | Date: 2012-03-24 | Comments (0)

Στο ΣΕΦ δεν έχει τέτοια…
ΣΙΕΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  81-80

Ούτε τέτοιες λανθασμένες επιλογές, ούτε τέτοιες χαμένες ευκαιρίες για την νίκη σαν αυτές που είχε ο Ολυμπιακός στην «Παλαέστρα» στα τελευταία λεπτά του αγώνα με την Σιένα με αποτέλεσμα να ηττηθεί 81-80, στο δεύτερο μεταξύ τους ματς για τα πλέι οφ της Ευρωλίγκας. Ο κορυφαίος των «ερυθρόλευκων» Πρίντεζης ήταν μοιραίος στην τελευταία φάση του αγώνα και έτσι οι Πειραιώτες φέρνουν την σειρά στο ΣΕΦ (Τετάρτη) με το σκορ στο 1-1 και το προβάδισμα πρόκρισης στα χέρια τους.

ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕ ΦΤΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ!!!
Ήταν μόλις λίγα μόλις δευτερόλεπτα αφότου τελείωσε ο δεύτερος προημιτελικός, όταν οπαδοί της Σιένα που βρίσκονταν κοντά στον πάγκο του Ολυμπιακού, με την αποχώρηση των Πειραιωτών στα αποδυτήρια, έφτυσαν τον Ντόρσεϊ με τον οποίο είχαν ένα μικρό επεισόδιο.

Στη συνέχεια έφτυσαν και άλλα μέλη της ομάδας, όπως τον Ντούσαν Ίβκοβιτς τον οποίο μάλιστα αποκάλεσαν «Σέρβο δολοφόνο». Παράλληλα, κάποιοι Ιταλοί χτύπησαν και μέλη του Ολυμπιακού(όχι παίκτες – προπονητές).

Τα Highlights του αγώνα:

Με το γκολ που πέτυχε ο Ρονάλντο εναντίον της Βιγιαρεάλ, έφτασε τα 100 στο ισπανικό πρωτάθλημα σε μόλις 91 αγώνες!

Ο CR7 μπήκε στην πρώτη δεκάδα των σκόρερ της Ρεάλ στη Λίγκα, έχοντας τον καλύτερο μέσο όρο από όλους!