Main » 2012 » March » 14 » ΣΤΟΥΣ ''8'' ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΜΑΡΣΕΙΓ
1:13 AM
ΣΤΟΥΣ ''8'' ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΜΑΡΣΕΙΓ

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ - ΒΑΣΙΛΕΙΑ 7-0
10' και 81' Ρόμπεν, 42' Τόμας Μίλερ, 44', 50', 61' και 67' Μάριο Γκόμεζ

Η Μπάγερν πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση και νίκησε με 7-0 την Βασιλεία στο Μόναχο,

παίρνοντας με άνεση την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Μάριο Γκόμεζ, ο οποίος πέτυχε 4 γκολ και έφτασε τα 10 τέρματα στην διοργάνωση, με τον Λιονέλ Μέσι να είναι πρώτος σκόρερ με 12.

Οι συνθέσεις

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ, Τζερόμ Μπόατενγκ, Μπάντστουμπερ, Αλάμπα, Λουΐζ Γκουστάβο, Κρόος, Ρόμπεν (82' Τιμοστσούκ), Ριμπερί (79' Πράνιτς), Τόμας Μίλερ (70' Σβάινσταϊγκερ), Μάριο Γκόμεθ.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Ζόμερ, Παρκ Γιου-Χο, Άμπρααμ, Ντράγκοβιτς, Στάινχεφερ (70' Ντεγκέν), Καμπράλ, Γκρανίτ Τζάκα, Σατσίρι (80' Ζουά), Φάμπιαν Φράι (61' Στόκερ), Αλεξάντερ Φράι, Στρέλερ.

Δείτε το βίντεο του αγώνα

ΙΝΤΕΡ - ΜΑΡΣΕΙΓ 2-1
75' Μιλίτο, 95' πέν. Πατσίνι / 92' Μπραντάο

Οι νερατζούρι ήταν καλύτεροι και στα δύο ματς από τους Γάλλους, όμως πλήρωσαν την μεγάλη ατυχία να δεχθούν γκολ στο τελευταίο λεπτό και των δύο αγώνων και πλέον βρίσκονται και επίσημα εκτός και των τριών διοργανώσεων που διεκδικούσαν στο ξεκίνημα της σεζόν. Το γκολ του Μιλίτο στο 75' έστελνε τον αγώνα στην παράταση, αφού ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 1-0, όμως μετά από βολέ του γκολκίπερ της Μαρσέιγ και κοντρόλ με την πλάτη του Μπραντάο ήρθε το 1-1 και -παρά το 2-1 με πέναλτι του Πατσίνι στο 96' με πέναλτι- ο άδικος αποκλεισμός για την ομάδα του Ρανιέρι, που είπε «αντίο» στην κορυφαία διοργάνωση.

ΙΝΤΕΡ: Ζούλιο Σέζαρ, Μάικον, Λούσιο, Σαμουέλ, Ναγκατόμο, Στάνκοβιτς, Πόλι (74' Καμπιάσο), Σανέτι, Σνάιντερ (58' Όμπι), Φορλάν (58' Πατσίνι), Μιλίτο.

ΜΑΡΣΕΪΓ: Μανταντά, Αθπιλικουέτα, Νταβαρά, Νκουλού, Μορέλ, Αλού Ντιαρά, Μπιά, Βαλμπιουενά (76' Μπενουά Σεϊρού), Αμαλφιτανό, Αντρέ Αγιού, Ρεμί.

Category: football | Views: 608 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 5.0/1