8:26 PM
ΣΤΟ +4 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΑΡΗΣ 3-0

Ούτε ο Άρης ήταν ΠΑΟΚ, ούτε ο Ολυμπιακός ...ΠAO!

Πολύ εύκολο απόγευμα είχε ο Ολυμπιακός στο Καραϊσκάκης αφού νίκησε τον ΑΡΗ με 3-0, χάνοντας έτσι ο ΑΡΗΣ το ρεκόρ των 8 αγωνιστικών αήττητος. Ο Ολυμπιακός συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του για την κατάκτηση του πρωθλήματος αφού για αλλη μια αγωνιστική κατάφερε να μην δεχτεί γκολ και να πάρει εύκολα την νίκη.

Από το πρώτο κιόλας λεπτό οι ερυθρόλευκοι απείλησαν με Ντιόγκο και Ιμπαγάσα. Στο 18' από την σέντρα του Ιμπαγάσα, ο Μαρκάνο αφύλαχτος στο δεύτερο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σηφάκη και κάνει το 1-0. 7η ασίστ για τον Αργεντινό, 3ο γκολ για τον Ισπανό στο πρωτάθλημα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Αμπντούν έκλεψε τη μπάλα από τον Λαζαρίδη, πέρασε και τον Σηφάκη εκείνος τον ανέτρεψε και ο Γιαχός έδωσε το πέναλτι και την κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Άρη. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Χολέμπας οπου έκανε και το 2-0. Στο 69' ο Μιραλάς κάνει το τελικό 3-0 από κάθετη πάσα του Μακούν.