Main » 2012 » February » 11 » ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ 2-0
10:53 AM
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ 2-0
ΠΑΤΗΣΕ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

Πατώντας... γκάζι στο πρώτο 25λεπτο, όπως και στην Τούμπα, ο Ολυμπιακός δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ΑΕΚ και ανέβηκε, τουλάχιστον, μέχρι την Κυριακή στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Με δυο γκολ στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού ο Ολυμπιακός νίκησε την ΑΕΚ 2-0 στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής και ανέβηκε ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι ερυθρόλευκοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο και καθάρισαν το ματς με τα γκολ του Μέλμπεργκ στο 5' και του Μιραλάς στο 24'.

Tα γκολ του αγώνα:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Μέγερι, Μαρκάνο, Α. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Τοροσίδης, Ορμπάιθ, Μανιάτης (82’ Μοδέστο), Ιμπαγάσα, Μιραλάς (66’ Αμπντούν), Καζίμ (85’ Χολέμπας), Τζεμπούρ

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Αραμπατζής, Καράμπελας, Μανωλάς, Δέλλας, Κοντοές, Μάκος (67’ Ρίκκα), Βάργκας (82’ Γκερέιρο), Καφές, Λεονάρντο, Μπέλεκ (61’ Σιαλμάς), Λυμπερόπουλος

Category: football | Views: 505 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 0.0/0