ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » March » 30 » ΚΑΛΛΙΘΕΑ 5 ΑΣΤΕΡΩΝ
10:25 AM
ΚΑΛΛΙΘΕΑ 5 ΑΣΤΕΡΩΝ
Αγώνες με φοβερές ανατροπές έγιναν στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League με ένα από τα καλύτερα ματς να γίνεται στην Καλλιθέα, όπου η ομώνυμη ομάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από την Παναχαϊκή στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 5-2 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κατσίκη.

Στην Κομοτηνή ο Θρασύβουλος πήρε το προβάδισμα, αλλά δεν άντεξε στο δεύτερο ημίχρονο και ηττήθηκε με 3-1 από τον Πανθρακικό ο οποίος παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Βέροια.

Η «Βασίλισσα» έφτασε σε ένα άνετο 5-0 κόντρα στην ομάδα Νέων του Εθνικού Αστέρα και έφτασε στους 43 βαθμούς, όσους και ο Πανθρακικός.

Από εκεί και πέρα, νέα «γκέλα» μέτρησε ο Πλατανιάς, ο οποίος έμεινε στο 0-0 στο Μάλεμε με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα και αυτή ήταν πέμπτη συνεχόμενη αναμέτρηση για τους Κρητικούς χωρίς νίκη (3 ήττες, δύο ισοπαλίες).

Αντίθετα, τα «τρίποντα» κατέκτησαν Πανσερραϊκός (1-0 την Αναγέννηση Γιαννιτσών) και ΑΕΛ Καλλονής (1-0 τον Φωκικό), ενώ χωρίς γκολ (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στα Μέγαρα μεταξύ του Βύζαντα Μεγάρων και της Αναγέννησης Επανομής.

Πανθρακικός - Θρασύβουλος 3-1
(50' Γωνιάδης, 74' Μπαϊκαρά, 83' Σουλτανίδης - 13' Ντακόλ)

Καλλονή - Φωκικός 1-0
(44' Ντος Σάντος)

Βέροια - Εθνικός Αστέρας 5-0
(6' Μπαργκάν, 13', 37' Κάντι, 63' Βεργώνης, 79' πεν. Καλτσάς)

Καλλιθέα - Παναχαϊκή 5-2
(66' Σταύρου, 71', 80' πεν., 90+5' Κατσίκης, 76' Αρβανίτης - 12', 25' Φουρτάδο)

18. Διαγόρας 3- 14 αγ.

*Η Παναχαϊκή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς.

*Ο Εθνικός Αστέρας έχει -3 βαθμούς από τον αγώνα Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.

*Ο Διαγόρας έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς, ενώ του ανακλήθηκε και το πιστοποιητικό συμμετοχής στο πρωτάθλημα.

*Πλατανιάς, ΑΕΛ Καλλονής, Πανθρακικός, Καλλιθέα, Θρασύβουλος, Αγροτικός Αστέρας, Φωκικός και Ηρακλής Ψαχνών έχουν ένα ματς λιγότερο (Δεν έγιναν τα παιχνίδια με τον Διαγόρα)

*Ο αγώνας ΑΕΛ-Βέροια αναβλήθηκε, με απόφαση της ΓΓΑ

*Ο αγώνας Εθνικός Αστέρας-Βύζας Μεγάρων δεν διεξήχθη, με υπαιτιότητα του Εθνικού Αστέρα.
Category: football | Views: 481 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 5.0/2