Main » 2012 » March » 18 » ΓΟΝΑΤΙΣΕ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ Ο ΡΟΥΒΑΣ!
6:21 PM
ΓΟΝΑΤΙΣΕ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ Ο ΡΟΥΒΑΣ!

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ- ΡΟΥΒΑΣ 2-0

Η ομάδα της Γέργερης γνώρισε την πρώτη ήττα έπειτα από έξι αγωνιστικές ενώ αξίζει να πούμε ότι είναι και το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα για τον Γιάννη Ταουσιάνη που ήταν αήττητος μέχρι τώρα. Ο Ρούβας είχε καλή ανασταλτική λειτουργία και στο πρώτο ημίχρονο δεν απειλήθηκε από τους γηπεδούχους. Με την σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για τον Ρούβα όταν στο 48' ο Λόλας απεσόβησε σίγουρο γκολ αποκρούοντας την κεφαλιά του Αντωνάκη. Στην συνέχεια, ο Πανηλειακός στάθηκε τυχερός καθώς πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα 6 λεπτών μετατρέποντας το 0-0 στο 2-0 με σκόρερ τους Μπράβο και Θωνιάτη. Τα δύο γρήγορα γκολ των γηπεδούχων, "έκοψαν τα πόδια" των παικτών του Ρούβα που προσπάθησαν στην συνέχεια δίχως ωστόσο να καταφέρουν να αντιδράσουν με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα από τον Πανηλειακό.

Πανηλειακός: Λόλας, Ακπαραίδης, Βαλαώρας, Θωνιάτης, Λώττας, Μακρίδης, Μανιάτης (15’ λ.τρ. Αντωνίου), Μπράβος, Ταφαρλής (25’ Κάλφας), Τομαράς, Χιντζίδης.

Ρούβας: Χριστοδουλάκης, Παπαχρήστος, Ανυφαντάκης, Πατελής, Γιανναδάκης, Κορδονούρης, Πουλάκης, Ταχματζίδης, Αντωνάκης, Φουκαράκης, Ρουμπάκης.

Category: football | Views: 572 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 0.0/0