ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » March » 23 » FOOTBALL LEAGUE ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΓΙΑ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ !
8:44 PM
FOOTBALL LEAGUE ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΓΙΑ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ !

Βαριά ήττα με 3-0 υπέστη στην Καλλιθέα ο πρωτοπόρος Πανθρακικός και κινδυνεύει να υποχωρήσει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, αν η Βέροια πάρει τουλάχιστον ισοπαλία εκτός έδρας το Σάββατο με την ΑΕΛ.

Η ομάδα της Κομοτηνής διένυε περίοδο εξαιρετικής φόρμας της τελευταίες εβδομάδες, όμως η κάθοδός της στο λεκανοπέδιο της Αττικής φαίνεται πως τη... «βραχυκύκλωσε».

Η Καλλιθέα με σπουδαία εμφάνιση δεν τις επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα να αμφισβητήσει την ανωτερότητά της και με τη νίκη της αυτή σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Μιχαλόπουλος στο 7’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ οι Κατσίκης και Ντιαλό σε διάστημα τριών λεπτών στην επανάληψη (63’ και 65’) διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

Γκέλα έκανε και ο τρίτος της βαθμολογίας Πλατανιάς, που παρέμεινε για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη. Η ομάδα της Κρήτης ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Θρασύβουλο, ο οποίος παλεύει για να μείνει μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ισόπαλο ήταν το αποτέλεσμα και στην αναμέτρηση της Αναγέννησης Γιαννιτσών με τον Ηρακλή Ψαχνών, με τον δείκτη του σκορ όμως σε αυτή να «κολλάει» στο μηδέν.

Σπουδαία διπλά πήραν Πανσερραϊκός (0-1) και Καλλονή (1-3) κόντρα σε Αναγέννηση Επανωμής και Αγροτικό Αστέρας, αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής: