Main » 2012 » March » 15 » ΑΝΑΤΡΟΠΗ,ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ!
1:38 AM
ΑΝΑΤΡΟΠΗ,ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ!
ΤΣΕΛΣΙ - ΝΑΠΟΛΙ 4-1

Η δυναμική της έμπειρης Τσέλσι υπερκέρασε τον ενθουσιασμό της "πρωτάρας" Νάπολι και οι "μπλε" πήραν την πρόκριση κερδίζοντας με 4-1 στην παράταση, στον επαναληπτικό της ήττας 3-1 στην Ιταλία. Ο Ιβάνοβιτς το καθοριστικό γκολ στο 115'.

Μόνο εσύ!

Τα γκολ των Ντρογκμπά στο 29' και Τέρι στο 48' έδιναν στην Τσέλσι την πρόκριση.

Ο Ιλνέρ όμως με γκολ του έκανε το 2-1 και έκανε την πρόκριση να αλλαξει ξανά χέρια.

Όμως ο Λάμπαρντ ευστόχησε σε πέναλτι στο 75' και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί ο Ιβάνοβιτς δεν έχασε την ευκαιρία να χρηστεί σκόρερ και έδωσε στην ομάδα του Ντι Ματέο μια απίστευτη πρόκριση!

ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Νταβίντ Λουΐζ, Τέρι (98' Μποζίγκουα), Άσλεϊ Κόουλ, Εσιέν, Λάμπαρντ, Ραμίρες, Μάτα (95' Μαλουντά), Στάριντζ (63' Τόρες), Ντρογκμπά.

ΝΑΠΟΛΙ : Ντε Σάνκτις, Καμπανιάρο, Πάολο Καναβάρο, Αρόνικα, Γκαργκάνο, Γκιοκχάν Ινλέρ, Μάτζο (37' Ντοσένα), Σούνιγκα, Χάμσικ, Λαβέτσι, Καβάνι.

Category: football | Views: 611 | Added by: GeraniosNikos | Rating: 5.0/1