ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ

Main » 2012 » June » 9 » ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ 4ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΡΩΣΙΑ!
9:15 AM
ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ 4ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΡΩΣΙΑ!

Παίζοντας κατά διαστήματα εντυπωσιακό ποδόσφαιρο και με πρωταγωνιστή τον Ντζαγκόεφ η Ρωσία διέλυσε με 4-1 την Τσεχία και πήρε κεφάλι στον 1ο όμιλο.

Οι Τσέχοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν και μπήκαν καλύτερα στο ματς, ωστόσο μετά το πρώτο δεκάλεπτο που οι Ρώσοι ανέβασαν στροφές μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία την υπόθεση νίκη.

Στο 15΄ο Ντζαγκόεφ άνοιξε το σκορ και στο 24΄ο Σιρόκοφ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Ντικ Άντβοκατ. Οι Ρώσοι έχασαν πολλές ευκαιρίες και έδωσαν το δικαίωμα στην Τσεχία να ξαναμπει στο ματς με τον Πίλαρ να μειώνει στο 52΄.

Η ομάδα του Μίχαλ Μπίλεκ πίστεψε για λίγο πως μπορεί να πάρει κάτι από το ματς, όμως η είσοδος του Παβλιοσένκο στο 73ο λεπτό αποδείχτηκε καθοριστικό σημείο για την έκβαση του αγώνα. Ο επιθετικός της Λοκομοτίβ Μόσχας σέρβιρε στον Ντζαγκόεφ στο 78΄ για το 3-1 και πέτυχε το ωραιότερο γκολ της βραδιάς με ατομική προσπάθεια στο 82΄γράφοντας το τελικό 4-1.

Με αυτή τη νίκη η Ρωσία έπιασε από το ξεκίνημα κορυφή στον 1ο όμιλο, αφήνοντας στην δεύτερη θέση την Ελλάδα και την Πολωνία.